Kindlasti on nahkesemeid kandvad inimesed märganud, et peale seda kui nahkjopiga on vihma käes käidud ja ese on kuivanud, on see muutunud kõvemaks ja jäigemaks. Olenevalt nahatüübist kas vähemal või rohkemal määral.
Või siis kui nahkdiivanid on saunaesistes puhkeruumides, kuhu tullakse otse saunast ja istutakse märjalt peale. Istmenahad saavad vett ja niiskust ning muutunud kuivades kõvaks.
Sama asja võib täheldada ka autoistmete puhul. Suvel kuumaga inimene higistab, niiskus läheb naha sisse ja kui veel saab kuuma ( päikese näol ) on protsess kiire – nahk jäigastub.
See on iseloomulik kõigile nahkadele, et kuivamise ajal tõmbuvad nahakoed kokku, nahk jäigastub ja muutub kõvaks.
Kui nahku on regulaarselt hooldatud ( puhastatud ja kreemitatud ) siis kõvenemist ei toimu, sest nahas olev kreem aeglustab seda protsessi.
Nahkesemeid ei tohiks kuivatada kuuma ja tugeva soojuse lähedal.
Et kõvenenud nahapinda taas pehmemaks muuta, tuleks seda peale kuivamist elavdada ja pehmendada. Pehmendavaid aineid sisaldub kreemis kuid parima tulemuse saamiseks tuleks nahkeset töödelda naha pehmendajaga, milles olevad pehmendavad ained imenduvad nahka kiiremini ja muudavad selle taas pehmeks ja elastseks.
Kui seda ei tehta siis nahk kuivab, muutub kõvaks, tekkivad praod ja nahk murdub.