Bycast (Bicast)

Seda “nahka” nimetatakse ka Murgia, Rojal Bycast, Creta, Harem, By-Cast, Bicast , PU-nahaks.

Mõnedes maades nagu Inglismaa ja Uus-Meremaal on keelatud reklaamida Bycasti kui naturaalset nahka. Selle kunstnaha eluiga on äärmiselt lühike võrreldes naturaalse naha elueaga.

Tegemist on  siis  kattega, mis koosneb allpoololevast lõhestatud nahast ( split) 52% ja pealolevast sünteetilisest kihist 48 %, pealispind on sile, enamasti läikiv või poolläikiv, värvilt pruunikas, punakas või must ning meenutab antiiknahka.
Tegu on siis halja veisenaha alumise kihiga, mis on kõige madalama sordi nahk ja see on veel lõhestatud pooleks. Naha pinnale on pressitud sünteetiline polüetüleeni kiht. Selle värvimisel kasutatakse aniliinvärvi ja värvilist sünteetilist kattematerjali. Kunstnahal on samuti pealiskiht 100% polüetüleenist.
Nahal on samad omadused nagu kunstnahal, samas on ta jäik ja vananemisel tekivad katte sisse praod ja lõhed. Samas on ka juhtumeid, kus polüetüleeni kiht koorub maha.

Hoolduseks tuleb kasutada ainult õrnadele nahkadele mõeldud puhastusvahendeid ja vaha sisaldavaid pinnakatet kaitsvaid ja pehmendavaid vahendeid.