Hooldusvahendite kasutusala

Jalatsid

Kuna nahk on naturaalne materjal siis on soovitav oma nahkesemeid hooldada 100% naturaalsete hooldusvahenditega. Euroopas ja maailmas on selleks juba aastasaja jagu tuntud bränd Saphir oma naturaalsete kreemidega, mis on ka võitnud hulgaliselt esikohti läbi aastakümnete.

Uus, mistahes nahkese tuleb enne kasutamist kohe hooldada st. elavdada nahakiud ja rakud, mille tulemusel muutub nahk taas sama pehmeks ja elastseks nagu see oli kunagi looma seljas. Nagu on teada, et ostes on jalatsite või mistahes nahkeseme nahk ju täiesti kuiv ja paljudel juhtudel isegi ebamugav on seda kanda kuna kusagilt hõõrub või pigistab, krigiseb ja nagiseb. Enamik inimesi aga on näinud oma silmaga kui uutel nahkjalatsi pealsetele ilmuvad naha murdejooned juba peale natukest kasutamist.

Seda võib nimetada kuiva naha sündroomiks.

Naha elastsuse taastamiseks ja kuivuse eemaldamiseks on sobiv kasutada Saphir MdO Renovaator elavdus ja hoolduskreemi, mis taastab naha pehmuse, muudab selle taas elastseks ja soodustab järgnevate kreemide sisenemist naha sisse. Mitmete kreemide koosmõju tagab selle, et nahk ei märgu, jalg jääb kuivaks ja naha kuivades ei tõuse naha pinnale ka parksoolad ja ka tänavasool ei tee enam liiga nahale. Samas muutub nahkjalats kandmisel mugavamaks kuna nahk pole enam jäik ega pigista jala erinevaid alasid vaid venib vastavalt jala kujule. Peale hoolduskreemiga töötlemist tuleks hilissügisest – varakevadeni kanda nahale tugeva kaitsetoimega ja nahka toitev kreem või siis ka mitut kreemi. Hiliskevadest – suveperjoodil – sügiseni aga võib kasutada kergemaid kreeme nagu Saphir 1879 või Saphir MdO hoolduskreemi, mõlemad tõrjuvad nii vett ja niiskust tõhusalt.

Seega on kõige lihtsam kasutatav hooldusvariant siledatele nahkadele ajaks hilissügis – talv – varakevad:

1. Saphir Cleaning Lotion – puhastuslosjoon 2. Saphir MdO Renovaator – nahka elavdav hoolduskreem 3. Saphir MdO 1925 – toitev kreem 4. Saphir MdO Pate de Luxe – poleervaha või Saphir Amiral Gloss- läikevaha

Saphir MdO Super Invulner sprayd võib lisakaitsena kasutada kui on väga soolalumine olemine teedel ja tänavatel

Hiliskevadest kuni sügiseni võib kasutada lihtsamat hoolduslahendust:

1. Saphir Cleaning Lotion – puhastuslosjoon 2. Saphir MdO Renovaator – nahka elavdav hoolduskreem 3. Saphir 1789 vetthülgav hoolduskreem või Saphir MdO Care Cream – vetthülgav hoolduskreem 4. Saphir Pate DeLuxe – poleervaha ja/või Saphir Amiral Gloss – läikevaha. Lisakaitset spray näol pole vaja.

Veelgi tugevam ja vastupidavam hooldusvariant on järgmine

1. Saphir Cleaning Lotion – puhastuslosjoon 2. Saphir MdO Renovaator – nahka elavdav hoolduskreem 3. Saphir MdO Lotion – piimjaskreem 4. Saphir MdO 1925 – toitev kreem 5. Saphir MdO Pate de Lux – poleer või Saphir Amiral Gloss – läikevaha. Lisakaitsena kasutada MdO Super Invulner Spray-d

Seemisele ja Nubukile võib kasutada

1. Saphir MdO Omninettoyant – puhastusvahendit 2. Saphir Renovetine või Saphir Combi või Saphir MdO Renovaator või Saphir MdO Super Invulner spraysid – nahka kaitsvaks töötluseks.

Heledatele tossudele ja vabaaja jalatsitele

  1. Saphir MdO Sneaker Deep Cleaner – puhastus- ja plekieemaldusvahend heledatele tossudele ja taldadele 2. Saphir MdO Renovaator – nahka elavdav hoolduskreem ja 3. Saphir MdO Lotion – nahka kaitsev piimjaskreem 4.Lisakaitsena peale kreemide kasutamist võib kasutada Saphir Super Invulner sprayd.

Boot Black jalatsihooldusvahendid

Jaapani jalatsihooldusvahendid Boot Black Label on maailmas saavutanud kõrgeima positsiooni nii oma kvaliteedis kui pealekandmise tulemuste poolest.

Üldiselt on Boot Black vahendid sarnased Saphiri hooldusvahenditele, vahe on vaid selles, et Boot Black vahendid on lihtsam kasutada, materjali kulu on märgatavalt väiksem ja nende vahenditega nahka hooldades jääb nahapinnale unikaalne lõppviimistlus, mida ei saa saavutada mistahes teiste hooldusvahendite kasutamisega. Vahendeid sobib kasutada aastaringselt.

Toodete kasutamise järjekord:

  1. Boot Black Two Face Plus Lotion – kolm-ühes hooldusbalsam, millega taastatakse naha pehmus, kuiv nahk elavdatakse ja puhastusvahendiga eemaldatakse igapäevased juhuplekid. Järgmised hooldus- ja toitvad kreemid imenduvad tänu sellele sügavamale naha sisse, mis kõik omakorda takistab naha märgumist.
  2. Boot Black hoolduskreem, mis sisaldab rikkalikult värvipigmente mille kasutamisel taastub ka mistahes kulunud jalatsinahk ja omandab uueväärse nahapinna.
  3. Boot Black poleer – Poleeri kasutatakse peale hoolduskreemi, kui see on juba imendunud naha sisse. Poleeriga töödeldakse jalatsi kõvemad pinnad nagu nina ja kannaosad ning peale kuivamist töödeldakse üle poleerharjaga.
  4. Boot Black Mink Oil hoolduskreem – naaritsaõli kreem tumedatele ja paksemast nahast jalatsitele ajaperjoodil sügisest-kevadeni. Kreem annap tugeva kaitse niiskuse ja vee eest, samas kaitseb nahka ja hoiab selle pehme. Tugeva kaitse saamiseks kantakse nahale lapiga hästi õhke kiht mida lastakse imenduda naha sisse ja vajadusel nahapinnale sära andmiseks töötle nahk kergelt pehme lapiga üle. Naaritsaõlikreemi sobib kasutada ka jalatsite nahktaldade katmiseks ja kaitseks, et need ei märguks ega hakkaks pragunema.
  5. Boot Black Lotion – puhastus – ja plekieemaldusvahendit kasutatakse iga puhastusintervalli ajal või siis vajadusel juhuplekkide eemaldamiseks nahalt koheselt kui need sinna tekivad.

Rõivaste hooldus

Nahkrõivastele hooldusvahendite valimisel tuleb teada millisest nahast on ese ja milline on selle peal viimistlus ehk värv. Õhukestel, õrna viimistlusega nahkadel ei tohiks kasutada rasvaseid kreeme kuna need tumendavad nahku ja ka juhul kui nahk on hele. Tumedal nahal seda probleemi pole kuigi ka siis võivad rasvased kreemid õhukesed ja õrnad nahad muuta liialt rasvaseks.

Aniliin – , semianiliin, taimpark- ja lambanahkadele tuleb kasutada rasvavabu kaitsvaid kreeme, mis ei tumenda nahku ega muuda neid liialt rasvaseks.

Nendeks kreemideks oleks Saphir Delikaatkreem, Boot Black Delikaatkreem ja Uniters Nahka Kaitsev kreem või Famaco lambanhakade hoolduskreem. Viimast võib kasutada ainult suveperjoodil kuna teistel aastaaegadel jääb see liiga nõrgaks.

Tugevama viimistlusega ja paksematele nahkadele võib kasutada tugevamaid ja rasvasemaid kaitsvaid kreeme nagu Saphir Renovaator – hoolduskreem. Saphir Universaal kreem, Saphir Lotion- piimjaskreem, Famaco hoolduskreem lambanahkadele.

Seemisest ja nubukist rõivastele sobivad kõik Saphir spray vahendid või Uniters Eko seemise ja nuhuki hoolduskomplekt.

Käekottide hooldus

Hooldusvahendi valik sõltub taas koti nahast ja selle peal olevast viimistlusest ning naha värvitoonist. Kui kott on tehtud tugevamast nahast ja tugeva viimistlusega siis sobib kotile Saphir Renpvaator – hoolsukreem, Saphir Universaalkreem, Saphir MdO Lotion – piimjaskreem. Puhastusvahendiks Uniters Strong Cleaner – tugev puhastusvahend. Õhukestest lambanahast, aniliin – ja semianiliinnahkadest, imavatest ja taimparknahkadest tehtud kottidele sobivad rasvavabad kreemid nagu Saphir Delikaat kreem, Boot Black Delikaatkreem ja Famaco hoolduskreem lambanahkadele. Puhastamiseks sobib Uniters Soft Cleaner – õrn puhstusvahend. Sügisest kevadeni võib lisaks kreemidele kasutada lisakaitsena Saphir Super Invulner Sprayd.

Nahkmööbli hooldus

NB! Nahkmööbli hooldusvahendid ei tohi sisaldada silikoni ega mesilasvaga, kuna need ained jäävad jäädavalt naha kiudude sisse ja neid ei saa enam sealt täielikult eemaldada. Värviparandusi ega täielikku taasvärvimist enam sellele nahale teha ei saa kuna mesilasvaha ja silikon ei lase veepõhisel värvil kinnituda naha kiudude külge vaid tõukab selle eemale lühikese aja jooksul.

Uniters nahahooldusvahendid on laste- ja keskonna- ja loomasõbralikud ega sisalda mesilasvaha, silikoni ega teisi nahale kahjulikke aineid.

Nahkmööbli hooldust Uniters Leather Master hooldusvahenditega tuleks teha 4-5 kuu tagant kuna peale seda hakkab vähenema nahka kaitsva kreemi kaitsetoime nahale ja nahk hakkab kuivama ning muutub ka tundlikumaks kõikvõimalikele juhuplekkidele. Samas heledate nahkadel pole hooldusintervalli kuna seda tuleb teha siis kui on heledal nahal märgata kerget tumenemist kuna kui see mustus jääb nahale pikemaks ajaks siis imendub juba naha sisse ja seda on nahalt juba raskem eemaldada.

Puhastusaine valitakse vastavalt naha määrdumusele, kas siis Uniters Soft Cleaner – nõrgem ja õrnem puhastusvahend, Uniters Strong Cleaner puhastusvahend, mis sisaldab 2 kordset puhastusainet või siis Uniters Rapid S Cleaner puhastusvahend, mis sisaldab 3 kordset puhastusainet. Hooldusvahendid on saadaval komplektidena kui ka eraldiseisvate toodetena.

NAHAHOOLDUSKOMPLEKT

Komplektis: Uniters LM Soft Cleaner- Õrn nahapuhastusvahend  250 ml ; Leather Protection Cream – Nahka kaitsev kreem  250 ml ; 2 käsna , 2 lappi, juhend

Komplekt sobib enamikele tuntud naliikidele nagu pigmentvärvitud, aniliin- ja semianiliinnahkadest valmistatud esemete puhastamiseks ja hooldamiseks, mis asuvad siseruumides

Ei tohi kasutada nubukil ja seemisnahal.

Soft Cleaner – Õrn puhastusvahend
See veepõhine toode puhastab kergelt ja kiirelt nahapinnalt igapäevase mustuse ja veepõhised plekid.
NB! Kui plekk ühe korraga välja ei tule siis lase nahal kuivada ja puhasta uuesti. Nühkima ja hõõruma pole vaja hakata vaid parem on kasutada tugevamaid puhastusvahendeid.

Protection Cream – Nahka kaitsev kreem

Toode on veepõhine ja sobib kasutamiseks  kõikidele nahaliikidele v.a nubuk ja seemisnahk.

Vahend kaitseb nahka õli-, vee- ja alkoholiplekkide eest samuti nahale koguneva igapäevase mustuse eest.

Kreem toidab, niisutab, pehmendab nahka. Kui kreemi pidevalt kasutada siis säilitab nahk oma ilu ja pehmuse aastateks.

HELEDATE NAHKADE HOOLDUSKOMPLEKT

Komplekt on mõeldud valgete ja heledate nahkade puhastamiseks ja hooldamiseks. 

Komplektis: Leather Cleaner 225 ml – nahapuhastusvahend ; Colour Transfer Remover 125 ml  – riidevärvide ja plekieemaldusvahend ; Leather Barrier 225 ml – barjäär

Kasutusala: mööbel, autoistmed, kotid ja teised heledast nahast esemed.

Ei tohi kasutada tumedatel nahkadel, nubukil ja seemisnahal ning kunstnahal

Leather Cleaner – naha puhastusvahend eemaldab efektiivselt mustuse ja enamuse plekkidest.

NB! Kui plekk välja ei tule siis ei tohiks seda hakata nühkima ja hõõruma vaid tuleks kasutada tugevamaid puhastusvahendeid.

Colour Transfer Remover – riidevärvide ja plekkide eemaldaja

Eemaldab heledatelt nahkadelt plekid nagu teksavärvi, ajalehe trükivärv, värske pastapliiatsi pasta, kingakreemi, huulepulga, närimiskummi, värsked markerite jt plekid. Vahend ei puhasta ainult naha pealmises kihis olevat mustust vaid imbub läbi viimistluse naha sisse ja puhastab sügavuti st. et vahendil tuleb lasta naha peal mõjuda kuni mõni minut.

Leather Barrier – Barjäär, mis kaitseb nahka riietelt ülekanduvate värvide eest

Takistab riietelt ja teistelt esemetelt värvide ülekandumist heledatele nahkadele ja pikendab nahka kaitsva kihi püsimist nahal.

Juhul kui komplektis olev naha puhastusvahend ei suuda nahka eriti puhtakse teha siis tuleks kasutada lisaks kas Uniters Strong Cleaner – tugevat puhastusvahendit või juba Uniters Rapid – S puhastusvahendit.

Parima tulemuse heledate nahkade kaitsmisel saavutad siis kui peale puhastamist katad nahapinna eelnevalt Leather Protection Cream – nahka kaitsva kreemiga ja lased selle kuivada 20 min ning seejärel katad nahapinna komplektis oleva Barjääriga . Selline kasutusviis pikendab tunduvalt kaitse olemasolu nahkkattel. Mustus ja plekid jäävad kaitsva kihi peale ja neid on sealt kerge eemaldada.

NUBUCK LEATHER ECO CARE KIT
Nubuki ja seemisnaha puhastus ja hoolduskomplekt

Komplektis: Nubuck Cleaner 250 ml – nubuki puhastusvahend ; Nubuck Coth 2 tk – nubuki puhastuslapp kuivpuhastuseks ; Nubuck Eco Protector 2 x 225 ml – nubukit kaitsev vahend

Nubuki puhastuslapp – spetsiaalse materjaliga kaetud  nubuki ja seemisnaha puhastuslapp on efektiivne ja loodussõbralik. See puhastab kergelt nahapealsed plekid ja mustuse, elavdab pleekunud, lamandunud ja kulunud kohad. Töötlus tagab väga hea tulemuse ilma keemilisi märgaineid kasutamata. Toode taastab nubukile ja seemisnahale omase väljanägemise ja käega tuntava pehmuse.

Nubuki puhastusvahend eemaldab nubuki ja seemisnaha sisse läinud  mustuse ja suurema osa plekkidest. See veepõhine toode tungib naha pinna sisse ja puhastab seda kahjustamata.

Alati alusta  puhastamist nubuki lapiga, mis eemaldab kuivalt pealispinnalt mustuse ja seejärel kasuta nubuki puhastusvahendit kui näed, et nahapind vajab teistkordset puhastust.

Nubukit kaitsev vahend kaitseb efektiivselt ka seemisnahka õli-, rasva ja veepõhiste plekkide eest.

STRONG CLEANER 250 ml  

Tugev nahapuhastusvahend

Sobib kasutamiseks enamikule nahaliikidele v.a. nubuk, seemis

Vahend on veepõhine ja sisaldab kahekordset puhastavat ainet, mis sobib peaaegu kõikidele nahaliikidele. Toode eemaldab tugevama mustuse ja suurema osa veepõhistest plekkidest.

Nahka tuleks alati hakata puhastama nõrgema vahendiga ja  teha seda kergelt surudes ringjate liigutustega naha pinnal. Kui nahale jäävad alad kuhu on läinud mustus juba sügavamale naha sisse siis kasutatakse nende eemaldamiseks tugevamaid vahendeid. NB! Kui plekk ühe korraga välja ei tule siis lase nahal kuivada ja puhasta uuesti. Nühkima ja hõõruma pole vaja hakata.

LEATHER CLEANER RAPID- S

Naha tugev puhastusvaht

Sobib kasutamiseks tugevatele ja pigmentvärvitud nahkadele.
Vahuline toode, mis sisaldab kolmekordset puhastusainet, on efektiivne puhastusvahend, mis eemaldab tugeva mustuse ja paakunud plekid. Sobib puhastamiseks ja plekieemalduseks tugevatele, pigmentvärvitud ( värvitud-lakitud)  nahkadele nagu mööbel, autoistmed, kotid, kohvrid jt.  NB! Kui plekk ühe korraga välja ei tule siis lase nahal kuivada ja puhasta uuesti. Nühkima ja hõõruma pole vaja hakata.

LEATHER PROTECTION CREAM

Nahka kaitsev kreem 

Sobib kasutamiseks kõikidele nahaliikidele v.a. nubuk ja seemisnahk.

Kasutusala: mööbel, kotid, kohvrid jt.esemed
Kreem on veepõhine ja sobib kasutamiseks viimistletud ja aniliinnahale. Toode kaitseb nahka õli, vee ja alkoholiplekkide, samuti igapäevase mustuse eest. Kreem toidab, niisutab ja pehmendab nahka. Vahendit järjepidevalt kasutades säilitab nahk aja aastateks oma pehmuse ja ilu. Kreemiga kaetud nahale sattuv mustus ei lähe naha sisse vaid kreem hoiab selle kinni ja seda on hõlbus puhastusvahendiga sealt eemaldada.

Aniliinnahast esemeid tuleks kreemiga hooldada igakuiselt kuna see nahaliik on eriti vastuvõtlik plekkidele ja mustusele.

SUPER CLEANER

Tugev Plekieemaldusvahend

Tugevatoimeline vahend sobib tugevatele pigmentvärvitud nahkadele.
Ei tohi kasutada nubukil, seemis- ja aniliinnahal.Eemaldab tugevad plekid nagu: toidu, joogi, pastapliiatsi, teksavärvi sine, trükivärvi jt. plekid.

Vahendit tuleks kasutada siis kui teised nõrgemad vahendid enam plekki välja ei võta. Nühkida ja hõõruda ei tohi ka selle vahendiga.

 

CAR LEATHER INRERIOR CARE KIT

Auto nahksisu hoolduskomplekt

Komplekt on tehtud spetsiaalselt auto nahksisu puhastamiseks ja hoolduseks.

Võib kasutada viimistletud ja aniliinnahale.

Car Leather Cleaner – Naha puhastusvahend puhastab efektiivselt ja eemaldab vee- ja alkoholipõhised plekid.

Car Leather Protector – Autonahka kaitsev ja toitev kreem, niisutab ja pehmendab nahka. Kaitseb kahjulike UV-kiirte, igapäevamustuse ja plekkide eest. Kreemi pidevalt kasutades säilitab nahk oma pehmuse, tugevuse ja algse ilusa pinna aastateks.
Juhul kui nahapind jääb veel mustaks siis tuleks kasutada Leather Strong Cleaner või Leather Rapid-S puhastusvahendit.

CAR LEATHER PROTECTION CREAM

Auto nahksisu kaitsev kreem

Kaitseb efektiivselt igapäevamustuse ja plekkide eest, pehmendab, niisutab ja toidab nahka. Kaitseb UV-kiirete ja kulumise eest. Peale töötlust on nahapind siidjalt pehme.

ROST- GO AWAY

Rooste-eemaldaja

Vahend eemaldab roosteplekid mikrokiult, klaasriidelt, kunstnahalt ja kõikidelt looduslikelt ning tehiskiust materjalidelt.