Nahka mõjutavad tegurid

Nahk vajab normaaltingimustes puhastust ja kaitsvate kreemidega töötlemist.

Soovitatav on hooldada nahast mööblikatteid  iga 3 kuu tagant, sõltuvalt kasutamisest võib see intervall olla pikem või lühem.

Naha puhastus tähendab mustuse ja plekkide eemaldamist. Naha puhtana hoidmine säilitab naha  välimuse, pehmuse ja ilu muutumatult aastakümneteks. Muidugi sel juhul kui nahkese on valitud kasutuskoha järgi ja sellele vastava viimistlusega.

Naha kaitse toidab nahka, niisutab ja kaitseb  mustuse imbumise eest naha pooridesse ning säilitab nahapinna algse struktuuri, ilu ja pehmuse.

Paraku on arusaam, et nahka ei pea hooldama või kui peabki siis vahel harva kui meelde tuleb.

Pole harvad juhused kui 1-2-3 aastaga kulub nahk ära kuna seda pole hooldatud või on tehtud seda kättejuhtunud, valede vahenditega.

Alguses kulub ära värvi kaitsev viimistluskiht ja seejärel värv. Mõne aja möödudes tekib naha sisse volt, auk või rebend. Harvad pole ka juhused, et nahapinna viimistluskihti tekivad peened praod. See on iseloomulik sel juhul kui on nahka puhastatud majapidamises olevate üldpuhastusainetega.

Suurt nahkkatete kulumist on näha autoistmetel, kuna piisavalt pole pööratud tähelepanu hooldusele või siis on hooldatud valede ja tugevate vahenditega, mis eemaldab  nahalt laki ja värvi.

Eelneva tulemusel kiireneb kulumisprotsess. Nahka tuleks puhastada ainult nahale mõeldud vahenditega. Silmas tuleks pidada ka seda, milline nahk on istmetel ja vastavalt sellele valida puhastusvahend ja kreem.

Autoistmetele mõeldud puhastus- ja hooldusvahendid ei sobi mööblinahkadele, sest need on ikkagi toodetud tugevamate ja vastupidavamate autoistmete jaoks.