Nubuk ja seemis

Nubuk on tegelikkuses aniliinnahk st. naha ülemine pool, mis on töödeldud abrasiivmeetodil ja pinnastruktuur muudetud kergelt sametiseks, mis sarnaneb veluurile. Harjamine teeb nubuki veelgi tundlikumaks ja vastuvõtlikumaks mustusele, tolmule ja plekkidele, isegi rohkem kui aniliinnahk, samas on nubuk tugevam ja vastupidavam kui seemisnahk.

Moodused selle nahaliigi äratundmiseks:
1. Naha pind meenutab sametit. Kui naha pinda silitada ühes suunas siis ilmub sinna varjund.
2.  Lase naha pinnale tilk vett, soovitavalt naha varjatud alale, hõõru kergelt sõrmega  naha pinda. Naha pind tumeneb ja jätab tumedama laigu sellele,  nahapinna värvus taastub kui naha pind üle pühkida nubuki lapiga.

Tihti aetakse nubukit segamini seemisanahaga ja vastupidi. Mõlemad näevad välja sarnased.kuid  nubuk on tavaliselt tunduvalt hinnalisem ja kallim kui seemisnahk.

Seemisnahk on naha ülemise kihi sisemine pool ja  töödeldud samuti abrasiivmeetodil ja tugevamalt karestatud kui nubuk. Seemis tunduvalt nõrgem  nubukist kuna selle tugevus ja vastupidavus kaob töötlemisel. Kui mõlemad nahad panna kõrvuti siis on erinevus näha.

Mõlemile nahatüübile sobib sama puhastus- ja hooldusvahend ning puhastusmeetod.

Kindlasti tuleb uued esemed enne kasutuselevõttu pehmendada, kaitsta nahaliigile õigete vahenditega:

Mööbel/rõivad/jalatsid: Uniters LeatherMaster – Nubuk Eko puhastus ja hoolduskomplekt või Saphir Omni`Nettoyant

Jalatsid: mandliõli sisaldavad Sphir Combi, Renovetine, MdO Renovator Spray

Parimad vahendid on need, milles sisalduvad nahka pehmendavad õlid, mis elustavad naha ja muudavad selle taas pehmeks kuna need nahaliigid on õhukesed ja seetõttu kuivavad  ka kiiremini. Samas on ka nahk ise täiesti kuiv kui jõuab tarbijani, sest see on valmistatud juba 6-12 kuud tagasi.

Nahaliigi miinused: – kiire määrdumine, pealispinna kiire lamandumine, järjepidev tihe hooldus ( harjamine, naha kaitsmine), märgpuhastustel eralduv nahapinna värv.

Plussid: uuena kena, pehme ja siidja pealispinnaga

Puhastusintervallid

Mööblil: 2,5-3 kuud mandliõli sisaldavate kaitsvate vahenditega töölemine

Jalatsid/rõivad: koheselt kui märgata mustust nahal või pealispinna lamandust – iga nädal puhastada, harjata, kaitsta

NB! Mitte kasutada kaitsvaid aerosoole, mis sisaldavad lahusteid.