Päike ja kuumus

Suurem osa mööbli  valmistamisel kasutatav nahk on kaetud värvipigmenti sisaldava värviga ja kaetud viimistluskihiga. See naha tüüp on tugevamalt kaitstud kui need nahkkatted, mille värvis pole värvipigmente ehk need on ilma viimistluskihita või häsi õrna viimistluskihiga. Viimaste hulka kuuluvad nubuk, seemis-, semianiliin- ja aniliinnahk.

Naha puhastamisel on keelatud kasutada kuumaauru masinaid, kuna sellega rikutakse ära naha struktuur ja nahk muutub aja jooksul kõvaks ning rabedaks.
 
Kui nahk on pikaajaliselt päikese käes siis hakkab nahk pleekuma või kui saab otsest kuumust pidevalt, tõmbuvad naharakud kokku.

Päikesekiirguse, pideva soojuse, kuiva õhu või kuumuse mõjul nahk kuivab, naha rakud tõmbuvad kokku, mille tulemusel muutub nahk kõvaks ja hapraks. Nahk hakkab rebenema vähimagi paende korral. Mida õhem on nahk seda kiirem on kuivamine.

Soovitatav on nahkesemed asetada nii, et otsene päikesekiirgus peale ei paistaks.

Küttekehadest ja radiaatoritest peaks nahkmööbel asetsema minimaalselt 50-70 cm kaugusel.

Et nahk säiliks pehmena eelpool mainitud tingimuste juures, tuleb nahka kaitsta kreemiga.

Korralik nahka kaitsev kreem peab nahka niisutama, pehmendama, andma naha rakkudele toitaineid ja nahka kaitsma mustuse sisseimbumise eest viimistluskihti.