Nubuk on tegelikkuses aniliinnahk st. naha ülemine pool, mis on töödeldud abrasiivmeetodil ja pinnastruktuur muudetud kergelt sametiseks, mis sarnaneb veluurile. Harjamine teeb nubuki veelgi tundlikumaks ja vastuvõtlikumaks mustusele, tolmule ja plekkidele, isegi rohkem kui aniliinnahk, samas on nubuk tugevam ja vastupidavam kui seemisnahk.
Moodused selle nahaliigi äratundmiseks:
1. Naha pind meenutab sametit. Kui naha pinda silitada ühes suunas siis ilmub sinna varjund.
2. Lase naha pinnale tilk vett, soovitavalt naha varjatud alale, hõõru kergelt sõrmega naha pinda. Naha pind tumeneb ja jätab tumedama laigu sellele, nahapinna värvus taastub kui naha pind üle pühkida nubuki lapiga.
Tihti aetakse nubukit segamini seemisanahaga ja vastupidi. Mõlemad näevad välja sarnased.kuid nubuk on tavaliselt tunduvalt hinnalisem ja kallim kui seemisnahk.
Seemisnahk on naha ülemise kihi sisemine pool ja töödeldud samuti abrasiivmeetodil ja tugevamalt karestatud kui nubuk. Seemis tunduvalt nõrgem nubukist kuna selle tugevus ja vastupidavus kaob töötlemisel. Kui mõlemad nahad panna kõrvuti siis on erinevus näha.
Mõlemile nahatüübile sobib sama puhastus- ja hooldusvahend ning puhastusmeetod.
Kindlasti tuleb uued esemed enne kasutuselevõttu pehmendada, kaitsta nahaliigile õigete vahenditega:
Mööbel/rõivad/jalatsid: Uniters LeatherMaster – Nubuk Eko puhastus ja hoolduskomplekt või Saphir Omni`Nettoyant
Jalatsid: mandliõli sisaldavad Sphir Combi, Renovetine, MdO Renovator Spray
Parimad vahendid on need, milles sisalduvad nahka pehmendavad õlid, mis elustavad naha ja muudavad selle taas pehmeks kuna need nahaliigid on õhukesed ja seetõttu kuivavad ka kiiremini. Samas on ka nahk ise täiesti kuiv kui jõuab tarbijani, sest see on valmistatud juba 6-12 kuud tagasi.
Nahaliigi miinused: – kiire määrdumine, pealispinna kiire lamandumine, järjepidev tihe hooldus ( harjamine, naha kaitsmine), märgpuhastustel eralduv nahapinna värv.
Plussid: uuena kena, pehme ja siidja pealispinnaga
Puhastusintervallid
Mööblil: 2,5-3 kuud mandliõli sisaldavate kaitsvate vahenditega töölemine
Jalatsid/rõivad: koheselt kui märgata mustust nahal või pealispinna lamandust – iga nädal puhastada, harjata, kaitsta
NB! Mitte kasutada kaitsvaid aerosoole, mis sisaldavad lahusteid.